Yüksek Değerlerde Beton Üretimi

Yüksek Değerlerde Beton Üretimi

Yüksek Değerlerde Beton Üretimi

Yüksek değerlerde beton üretimi

Artvin’in Arhavi ve Hopa ilçelerinde olmak üzere iki adet hazır beton santrali ile hizmet veren Hatpek Hazır Beton, günlük 2 bin metreküp üretim kapasitesine sahip. Türkiye’nin en uzun tüneli olan Cankurtaran Tüneli’nin de beş yıldır hazır beton tedarikçisi olan firma, kapasite artırımı için bu yıl çalışmalarını tamamladığı projeyi kış aylarında faaliyete geçirmeyi planlıyor

Hatpek Hazır Beton Grubu Genel Müdürü Barış Hatinoğlu, son dönem yatırımları başta olmak üzere, projeleri ve tesisleri hakkında bilgi verdi. Hazır beton, konkasör tesisleri ve taşocağı işletmeleri olmak üzere 3 alanda faaliyet gösteren Hatpek Beton’un 2006’da kurulduğunu söyleyen Barış Hatinoğlu, “Her geçen gün faaliyet alanlarımızı genişleterek ileri teknoloji kullanımı, geniş makine parkı, uzman idari kadromuz, yenilikçi düşünce anlayışı, kurumsal çalışmalar ve çevre bilinci duyarlılığı ile bölgenin çeşitli yerlerinde inşaat sektörüne ait tüm işleri gerçekleştirebilen bir kuruluş haline geldik” diyor.

Günlük 2 bin metreküp beton

Hatpek Beton bünyesinde Arhavi ve Hopa’da olmak üzere 2 adet hazır beton santrali olduğunu belirten Hatinoğlu, ikisinin günlük üretim kapasitesinin 2 bin metreküp olduğunu kaydediyor. Beton santrallerinin kaliteli çimento, kaliteli katkı maddesi ve yörede bulunan bazalt taşocağından elde edilen bazalt taşının işlenmesiyle meydana gelen agregaların kullanımıyla kaliteli hazır beton üretildiğini ifade eden Hatinoğlu; Arhavi, Hopa, Sarp, Kemalpaşa, Borçka, Fındıklı, Ardeşen gibi ilçelere de beton satışlarının olduğunu vurguluyor. Bölgede üretim yapan bir kuruluş olarak 90 kişilik ekip, 4 adet şantiye ve 40’ın üzerinde iş makinesiyle bölgede sektörün lokomotifi olarak faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Hatinoğlu, şu bilgileri veriyor: “4 adet beton pompası, 15 transmikser, 8 adet iş makinesi, 3 adet tır, 3 adet kamyon, 3 adet hizmet aracı, bir adet tankerden oluşan geniş araç filosu, entegre bilgisayar ağı ve tam otomasyonu Türkiye standartlarında hizmet veriyoruz.”